Hızlı Yağ Yakmanın 20 Yolu

Hızlı yağ yakmak kuşkusuz tüm kilo sorunu olan insanların en büyük hayalidir. Ancak hedeflediğiniz yağ oranına düşmek sabır ve birazda azim gerektirir. Bu iki ana özelliğe de sahip olduğunuzu düşünüyorsanız kısa sürede yağ yakmak sizin için pekte zor olmayacak. İşte sizi hedeflediğiniz kiloya düşürecek 20 mucize yağ yakma önerisi!

20

Yemeklerin asıl kalorisi suyundadır, bu yüzden barbunya, kuru fasulye gibi yemeklerin sadece tanelerini tabağa koyun ve suyunu çöpe dökün.

19

Yemeklerde çeşitli acı baharatlar kullanın, örneğin çorbaya atılan acı biber uzun süre tok kalmanıza yardımcı olacaktır.

18

Sürekli olarak çiklet çiğneyin, yapılan araştırmalara göre şekersiz sakızları çiğnemek metabolizmayı hızlandırır ve bu sayede yağ yakmanıza yardımcı olur.

17

Kendinizi ödüllendirmek için dondurma gibi tatlıları tüketecekseniz öncesinde yürüyüş yapın veya evde mekik çekin.

16

Her hafta en az iki gün balık yiyin, balığın yanında ekmek veya yoğurt yerine salata olsun.

15

Yedikleriniz için bir not defteri açın ve kayıt tutun. Bu sayede gün içerisinde harcadığınız kalori miktarını hesaplayabilir kendinizi kontrol edebilirsiniz.

14

Kan testi yaptırmayı ihmal etmeyin tiroid bezlerinin yetersiz olması gibi, metabolizmanızı yavaşlatacak herhangi bir hastalığa sahip olabilirsiniz.

13

Yürüyüş yapmanın artık klişe bir yağ yakma sözü olduğunu biliyoruz. Ancak yüksek tansiyonunuz yoksa yürüyüşten önce yeşil çay içmek yaktığınız kalori miktarının artmasına yardımcı olur.

12

Meşrubat tercihinizi yarım yağlı sütten yana kullanın. Tok tutucu etkisinin yanı sıra yüksek miktarda kalsiyum içerir.

11

Her canınız sıkıldığında buzdolabını açmaya kalkışmayın. Kendinizi yeterince yalnız hissediyorsanız bir dostunuzu arayın ve mümkünse kilo problemleri üzerine konuşun.

10

Asansöre binmeyin ve uzaktan kumandayla kanal değiştirmeyin. İşinizi kolaylaştıracak işler yapmayın bu ilk etapta sizi zorlayacak olsa bile zamanla alışacaksınız.

9

Su tüketmeye özen gösterin, hızlı yağ yakmak için gün içerisinde minimum 1.5 litre su için ve daima yanınızda bulundurun.

8

Öğlenleri açlık hissederseniz bu konuda size yardımcı olacak tarçınlı yoğurt veya meyve tüketin.

7

Pilav, bulgur ve makarnayı kalıcı olarak hayatınızdan çıkarın. Bir kaşık pilavın bile bir parça çikolatadan daha fazla zarar verdiğini unutmayın.

6

Aç kalmayın ve sabah kahvaltısını hiçbir zaman ihmal etmeyin. Aç kaldığınız zamanlarda metabolizmanız yavaşlamaya başlar.

5

Yemek yerken karşınıza bir ayna koyun ve bu sayede sizi motive etmesini sağlayın.

4

Portakal, limon ve greyfurt gibi C vitamini içeren besinleri bol miktarda tüketin. C vitamini metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur ancak böbrek rahatsızlıkları olan kişiler için önerilmez.

3

Aşırıya kaçmadan yeterli miktarda protein depolayın. Protein kan şekerinizi düzene sokar, yeterli miktarda alınmadığı taktirde metabolizmanın yavaşlamasına yol açar. Ancak aşırıya kaçmamak önemlidir fazla miktarda protein alımı karaciğer, kalp ve böbrek gibi organlarda problem oluşturduğu gibi vücuda yağ olarak depolanabilir.

2

Akşam yemeğinizi olabildiğince erken yiyin ve asla gece atıştırması yapmayın. Akşam altıdan sonra yemek yemeyin ve geceleri açlık hissetmeniz durumunda meyve tüketin.

1

Sabırlı olmayı öğrenin ve ideal kiloya ulaştığınızı hayal edin. Hızlı bir şekilde kilo vermek görüldüğü kadar değildir, bunun için sabırlı olmalısınız. Yarıda bırakıp pes etmemelisiniz, hedeflediğiniz kiloya ulaşınca neler yapacağınızı düşünün.